YÜZEYLERE ÖMÜR KATAN, OMEGA BOYA

2 month(s) ago Satış Genel  category.

Küresel boya pazarı, son dönemde dünya ekonomisindeki nispi iyileşme süreci ile beraber ekonomik büyümesini sürdürmüş ve entegre olduğu sanayi sektörlerinin büyüme süreciyle beraber önemli bir gelişim göstermiştir.

Sektördeki artan sıkı pazarlık koşulları ile yeni teknolojilerin ve üretimde yeni buluşların gerekliliği, küresel pazarda artışı tetikleyen unsurlar olmuşlardır. Özellikle çevreye duyarlı ve sağlığa zararlı olmayan boya talebinde önemli artışlar gözlemlenmiş, bu büyüyen talebe paralel olarak da zararsız kimyasal maddelerin kullanım alanlarında ciddi yatırımlar gerçekleşmeye başlamıştır. Sektörde oluşan söz konusu eğilim reçine, katkı maddeleri ve pigment gibi ham maddelerin fiyatlarında artışa ve dolayısıyla sektördekilerin bu fiyat artışına göre pozisyon almalarına neden olmuştur. 

Türk boya sanayisi, son 10 yıllık dönemde ülkemizin genel ekonomik yapısı ile birlikte önemli bir gelişim sürecinden geçmektedir. Ülkemiz, Avrupa genelindeki 6. büyük boya üreticisi olmasının yanı sıra, giderek artan üretimi ve teknolojik alt yapısı ile kendi bölgesinde uluslararası boyutlu sektörel bir güç olma hedefi doğrultusunda ilerlemektedir.

Türkiye'de, boya sanayi sektöründe 600’e yakın kuruluş faaliyet göstermekte, gelişen ekonomik yapı içinde özellikle; otomotiv, inşaat, genel sanayi boyaları, ahşap/mobilya boyaları vb. alt üretim alanlarında imalat sanayisine yönelik önemli entegre ürünlerin imalatı gerçekleştirilmektedir. 
Boya ve hammadde sektörü ihracatında, son yıllarda inşaat boyalarının yanı sıra özellikle yapı kimyasalları, hammadde ve yarı mamul ürünleri önem kazanmaya başlamıştır. TİM 2023 İhracat Stratejisi kapsamında boya sektörü 2023 ihracat hedefi 2,5 Milyar ABD Doları olarak belirlenmiştir.

Türk Boya Sanayisi’nin gelişimine katkıda bulunmak, ulusal boya tüketimini arttırarak, tüketiciye çağdaş ve sağlıklı ürünler sunmak, ülke ekonomisini ihracatçı bir sektör konumu kazandırmak ve mevcut AB entegrasyon sürecine sektörel bazda katkı sağlamak için 2003 yılında BOSAD kurulmuştur.

Sanayi boyaları, ağır hizmet boyaları, özel amaçlı boyalar ve zemin kaplama boyaları üretimini yaparak çelik, demir, iskele, makina, ferforje, tank, petrokimya ve zemin epoksi uygulamaları gibi bir çok sektöre hizmet vermek için 2003 yılında Kocaeli'nde Omega Boya faaliyete geçmiştir.

Kurulduğu günden bugüne  “maksimum müşteri memnuniyeti” ilkesiyle tüm müşterilerine özenle hizmet vermektedir. Gerektiğinde müşteriye özel ürünlerle ve doğru işe doğru ürün önerileriyle kalitesinin yanında uzmanlığıyla da fark yaratmaktadır. 

Yüzeylere ömür katan ürünleri arasında; son katlar, astarlar, ara katlar ve yardımcı ürünler yer almaktadır. Ferrorust Astar ürünü, pas oluşumunu uzun süre engellemektedir. Paslı metal yüzeylerdeki pasın üzerine çok iyi yapışabilme özelliğine sahip olması ve üzerine her türlü boya uygulanması en büyük avantajlarındandır. Bir diğer ürünü olan Endüstriyel Sonkat, yapışma kabiliyetinin iyi olması, kolay uygulanabilmesi ve çok hızlı kuruması başlıca avantajlardır.

Durmak bilmeyen Ar-Ge çalışmaları ve her hatayı yakalayan kalite kontrol departmanı ile sanayi boyaları sektöründe yenilikçi adımlarla ilerlemektedir. Tam bir ekip ruhu ile çalışan OMEGA ailesi, hem tedarikçilerle hem müşterilerle kurduğu yakın ilişkilerle sektöre değer katmaktadır.

Sahip olduğu ISO 9001:2015 belgesi ve TSE belgeli ürünlerle kalitesinin tescilleyerek yurtiçi ve uluslararası alanda FERRO markasıyla değerli müşterilerine kolaylık ve ekonomik çözümler sağlamaktadır.

Firma, Kocaeli Buz Pisti, NINA1 yük gemisi, Çeşme Tasarım TGİ, Bilim Makine, Bodrum Kipa Avm ve Özmak Makine gibi bir çok projede adından söz ettirmiştir.

Omega Boya'nın referanslarından bazıları; Assan Galvaniz, Atatürk Hava Limanı Giriş Kanopisi, Autolif, Çimtaş, Elginkan Holding, Petkim, Toprak Seramik, Toyotetsu, Tüpraş, Türmenistan Başkanlık Sarayı İnşaatı, Türk Honda Aş ve Ülker Aş'dir.

Firma 15 yıllık tecrübesinde 1350+ ton üretim yapmakta, 226+ müşterileriyle iletişim kurmakta ve 89+ farklı ülkeye ürünlerini sunarak hız kesmeden üretimine devam etmektedir.

Müşterilerine ve ticari partnerlerine hali hazırda sunmakta olduğu kaliteli, hızlı ve güvenilir üretim hizmetlerini, rekabet etmekte olduğu pazardaki yüksek ticari itibarını korumak ve ülke ekonomisine katkı sağlmak için yenilikçi vizyonunu sürekli geliştirmektedir.

 

http://www.globalpiyasa.com/tr/omegaboyaType comment | Mark the Article...

4000 characters left +Add Media

Add Media

Add video Add Picture

Web Sources (opsiyonel)

Comments

There are not any comments posted for this article yet.

 

Sharing Person

Meral Kaya

Dış Ticaret

Share article with my connections

  •    

Share with my connections


  •