Sarcam Bobinaj ve Trafo Telleri

2 month(s) ago Ürün Yönetimi Genel  category.

Enerji Sektörü, son 150 yıldır hiç gerilemeyen ve önemi her geçen yıl artan bir ekonomik alandır. Enerji kaynaklarının yoğun kullanımı 19. ve 20. yüzyıllarda başlamış, bu kaynaklara ve enerjinin lojistiğine sahip olma yolundaki hâkimiyet mücadelesi 21. yüzyılda en üst seviyesine ulaşmıştır. Enerji stratejik bir gündem maddesi olarak, artık ülkeler ve şirketler arası rekabette ilk sırayı almış, enerji şirketleri, dünyanın en değerli ve en yüksek ciroya sahip şirketleri konumuna ulaşmışlardır.

Globalleşen dünyada sanayideki en ağırlıklı girdi olarak enerjinin, kesintisiz, güvenilir kaynaklardan ve ucuza temini en önemli gerekliliklerden biridir.

Günümüzde enerji, dağıtım-iletim, telekomünikasyon, inşaaat, madencilik, petrol, gaz ve bunun dışında birçok farklı sektörde çeşitli kablo türleri kullanılmaktadır.Enerji kabloları insan hayatının hemen hemen her yerinde kullanılan elektrik enerjilerinin ve diğer elektronik sinyallerinin taşınmasında kullanılan malzemelerdir.Bu kabloların yapıldıkları malzemeler direk olarak enerjinin rahat taşınmasında tam olarak iletilmesinde etkilidir.Enerji kabloları çok çeşitli yapılarda üretilmektedir. İletken tipine göre enerji kabloları farklılık göstermektedir. Kolay şekillenebilen ve elektrik iletkenlikleri nedeniyle kablo ve iletken tel sektöründe en çok tercih edilen metaller bakır ve alüminyumdur.

Ülkemizde de bu sektöre büyük önem verilmektedir. 2000 yılında, kablo ve izoleli iletken üreticilerini aynı çatı altında toplamak, sektörün gelişmesi, sorunların tespitinin çözüme ulaştırılması, kalite bilincinin yaygınlaştırılması gibi konularda faaliyet göstermek için "Kablo Sanayiciler Derneği" kurulmuştur.

Türkiye' de kablo ve iletken tel standartları 1960 yılı sonlarında TSE'nin kurulması ile birlikte 1965 yılında IEC 28 standardı Türkçe'ye çevrilerek TS 288 numarası ile yayınlanmıştır.

Türk kablo ve tel endüstrisi teknolojisi, kapasitesi ve kalitesiyle dünya pazarında gelişmiş ülkelerle rekabet edebilmektedir.Sektör temsilcileri global pazardaki yoğun rekabete rağmen kablo ve tel ihracatının artmaya devam edeceğini öngörmektedir.

Türkiye'de izole edilmiş tel ve kablolar, elektrikli ev cihazları, elektrik transformatörleri, elektrik devresi teçhizatı, elektrikli kontrol dağıtım kanalları ihracatta önem arz eden konulardır. Sektörün içinde izoleli edilmiş tellerden oluşan yapının devam edeceği tahmin edilmektedir.

 

Ülkemizde izoleli ve izolesiz tel üretimi yapan önemli üreticilerden biri de SARCAM BOBİNAJ'dır.Firma 1977 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana yassı-yuvarlak, bakır ve alüminyum iletken üretimi yapmaktadır.

Enerji sektörünün artan talebinin karşımak amacıyla, İstanbul'a kara, deniz ve haya yoluyla daha yakın yerleşke olan Kocaeli/Dilovası'ndaki fabrikasını 2013 yılında faaliyete geçirerek üretim kapasitesini her geçen gün artırmaktadır.

Enerji sektöründeki yerli ve uluslararası birçok firmaya kaliteli ve güvenilir ürünler sunmaktadır. Ayrıca, hızlı hareket eden enerji endüstrisi dünyasında, çok hızlı sipariş teslimatı ile müşterilerinin isteklerine ve problemlerine büyük ölçüde ve arzu ettikleri spesifikasyonlar doğrultusunda çözümler sağlayarak sektöre değer katmaktadır. Firmanın ürettiği ürünler;

· Çıplak yassı teller,

· Yuvarlak teller,

· Cam elyaf kapı teller,

· Daglas kaplı teller,

· Mika kaplı teller,

· Polmiyed kaplı teller,

· Polyester kaplı teller,

· Aromid kağıt izolelı teller,

· Kağıt izoleli örgülü bakır teller,

· Pamuk kaplı teller,

· Bakır lama ve bakır çubuklar.

Ürünler bütün test aşamasından geçmekte ve kontrol edilerek müşterilerine sunulmaktadır.

Firmanın ürünleri DIN, IEC(EN) uluslarası standartlara uygun olarak üretilmektedir. Sarcam Bobinaj, ISO 9001:2008 "Kalite Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 "İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi" sertifikalarına sahiptir.

Sarcam Bobinaj'ın en hızlı şekilde yalıtılmış iletken tedarik desteği ile Coil Partners acil taleplere yönelik hızlı ve esnek çözümler sağlayabilmektedir. Bu yenilikçi ve özel üretim çözümlerini en uygun fiyat politikaları ile sağlamak firmanın temel iş yaklaşımı ve prensibidir.

Kağıt izoleli ikiz ve üçüz tel üretimiyle Türkiye'deki bir ilki gerçekleştiren firma, enerji dünyasının hızına ayak uydurabilmektedir.Çalışanlarını teknik konularda, hem teorik hem de uygulama sahasında eğiten ve böylelikle sektöründe bir ilki gerçekleştiren tek şirkettir. İmalat kısmında çalışan personelin %95’i, Milli Eğitim Bakanlığı, İŞKUR ve SARCAM Bobinaj ortaklığı ile düzenlenen kurs çerçevesinde “Bobin Teli İzolasyonu Operatörü” (2010) sertifikasına sahip olmuştur.

Firma, müşterileriyle yakından iletişim kurmak ve ürünlerini müşterilerine sunmak için birçok fuara katılmaktadır.Yakın zamanda İtalya'da gerçekleşen Coiltech 2018 fuarına katılarak birçok müşterisiyle bir araya gelmiştir.

SARCAM, başta ekip çalışması ve işbirliği, çalışanına güven, iş ahlakı ve tüm bunlarla beraber çevreye duyarlı bir şirket olma özelliği içinde barındırarak dünya lideri olmayı hedeflemektedir.Sektörün ihtiyaçlarını ve bekletilerini karşılamak için kalite standartlarını ve ürün yelpazesini sürekli geliştirmektedir.

 

 Type comment | Mark the Article...

4000 characters left +Add Media

Add Media

Add video Add Picture

Web Sources (opsiyonel)

Comments (1)

Dear Sirs,

We are so glad to note through made in china.comand read that your Company
deals mostly on captioned products which you are in position to supply in
large quantity and best prices, this is the opportunity given to us and to
forward our first approach email message to you for the possible business.

Being first time of written nor proposed to established good and mutual
trade relationship with you on the products, kindly provide your generral
catalog and prices through JPG or Excel file, be assure you fixed them with
item numbers, as soon as the information get to us, we will promptly
confirmed the interested items and to submit our main order quantity to you
promptly.

Thanking you,kindly reply direct to our mail box:ayinlakadiri816@gmail.com

Mr. ayinla
Director

2 month(s) ago ... | Mark the comment...

 

Sharing Person

Eylül Aydın

Global Piyasa - İhracat Uzmanı

Share article with my connections

  •    

Share with my connections


  •